Ušteda energije: što je to i zašto je potrebno

Do sada su troškovi električne energije u mnogim zemljama prilično niski.  Pažnja koju ćete platiti ušteda energije uštedjet će danas kolosalna sredstva, a sutra će vam pružiti korist. Ušteda energije

Zašto zaštititi energiju?

Ušteda energije su tehnike i metode učinkovite i razumne uporabe planeta goriva i energetskih resursa. Oni. Zadatak očuvanja energije je održati resurse, kako izravno povezano s proizvodnjom energije i neizravno u vezi s tim problemom. Ekonomski konzumiranje energije, ne samo da štedimo rezerve ugljena i nafte za buduće generacije, već također štitimo samu mogućnost života na svijetu. Ova ovisnost je svima poznata: energija se proizvodi više - više stakleničkih plinova ulazi u atmosferu. Rezultat su nepovratne klimatske promjene. Moderni uređaji i tehnička otkrića omogućuju vam spašavanje planeta, bez zanemarivanja vlastite udobnosti i sigurnosti. Konačno, racionalna upotreba energije, osim moralnog zadovoljstva, daje nam bonusi prilično materijalni. Uvođenje učinkovitih elemenata upravljanja rasvjetom smanjuje troškove električne energije. Nadalje: štedljiva upotreba opreme proširuje pojam njegovog rada. Tako ćete izbjeći troškove za popravak ili zamjenu uređaja koji nisu uspjeli.

Kontroliramo rasvjetu

Danas se rasvjeta može automatizirati pomoću razne senzorne opreme.
  • Dimmers (Svjetlosni regulatori) - glatko mijenjaju intenzitet sjaja svjetiljki, prilagođavajući njihovu snagu.
  • Senzori pokreta - reagiraju na infracrveni izvor zračenja i upravljačke svjetiljke ovisno o njegovom kretanju. Zona osjetljivosti takvih senzora obično nije previsoka, reagiraju na aktivno kretanje osobe. Učinkovito u dvoranama dizala, smočnice, na stubištima - to jest na mjestima koja se ne posjećuju često, dok su malo osvijetljene prirodnim svjetlom. Senzori su prikladni za upotrebu na ulici.
  • Senzori prisutnosti složeniji su vrlo osjetljiviji uređaji koji registriraju najmanje pokrete, poput kretanja prstiju. Uređaji su neophodni u uredima i obrazovnoj publici, uredima itd. Senzori prisutnosti neće dopustiti da svjetlost ugasi, čak i ako sjedite i čitate nekoliko sati mirno. Pored toga, uređaj može kontrolirati drugi uređaj, bez obzira na kontrolu nad osvjetljenjem.
  • Tiemeri su prekidači koji osiguravaju da je svjetlo upaljeno ili posvećeno točno na određeno (programirano) vrijeme. Timer ima još jedan komunikacijski kanal, s kojim ga može isključiti dodatni uređaj. Sada se ne možete brinuti da ste otišli u krevet, zaboravili smo otplaćivati svjetlo u kupaonici: tajmer će ugasiti svjetiljke nekoliko minuta nakon vašeg odlaska, a istodobno isključiti radni višak.
  • Sinzori svjetlosti (relej sumraka) su uređaji koji kontroliraju umjetno svjetlo, ovisno o razini prirodne svjetlosti. Kad se solarna aktivnost smanji na fiksnu razinu, uređaj prepoznaje i uključuje svjetlost. Čim se povećava sunčeva svjetlost, svjetlost se ugasi. Tipično, takvi senzori djeluju sa senzorima prisutnosti ili pokreta.
Mnogo korisnih stvari o stvaranju sustava za spašavanje energije može se naučiti iz knjiga i drugih resursa. Takav sustav u potpunosti se plaća u godini korištenja. Zašto zaštititi energiju

Svjetlost koja se štiti

Struja se može uštedjeti ne samo uz pomoć senzora. Znanstveni i tehnološki napredak dugo nam je predstavio izvore svjetlosti koji štede energiju koji su danas dostupni svakom potrošaču. Luminescentna svjetiljka ili svjetiljka za spašavanje energije. Svjetiljke su linearne i kompaktne, to jest drugačiji oblik tikvice. Radni resurs fluorescentnih izvora svjetlosti je 18. 000 sati (oko 4 godine). Ti su parametri dobiveni na 25 stupnjeva. LED svjetiljke su ekološki prihvatljivi izvori svjetlosti, a svjetlost je više od fluorescentnih svjetiljki. Odnosno, dobivamo maksimalno uštedu električne energije bez straha. LED svjetiljke su izdržljive, ne reagiraju na česte uključivanja. Male dimenzije i mogućnost odabira temperature u boji čine LED izvore svjetlosti od strane lidera na tržištu energetski učinkovite rasvjete.